Kino PoZa NoVa. MDK Zgorzelec

Nowy wystrój! Nowe brzmienie! Nowe możliwości!

Informacje o kinie

 

W Kinie PoZa działającym w ramach  Miejskiego Domu Kultury zakończył się remont, a właściwie modernizacja, którą rozpoczęto w 2006 r. 27 marca 2010r. pokaz najnowszego filmu Romana Polańskiego „Autor Widmo” rozpoczął  nowy rozdział w działalności kina.

 

Zdjęcia oficjalne otwarcie:

foto: Tomasz Szeremeta

Zmodernizowane kino działa pod nazwą PoZa NoVa, a jego dotychczasowy repertuar został rozszerzony o kino popularne.

Zapowiedzią zmian, które miały zajść w kinie PoZa był zakup laserowych czytników dźwięku (pozwalających na odtwarzanie zapisu w systemie Blue ray z taśmy filmowej) oraz procesora cyfrowego DTS. To były podstawowe zakupy, od których rozpoczęło się przystosowywanie kina do współcześnie obowiązujących standardów.

Kolejny etap modernizacji nastąpił w 2009 roku, kiedy to ruszył remont sali kinowej. Stare fotele zastąpiono nowymi, na podłodze położono wykładzinę tłumiącą dźwięk kroków i zainstalowano nowe halogenowe oświetlenie. Jedną z najważniejszych prac było wykonanie adaptacji ścian Sali kinowej pod potrzeby kina. Aby umożliwić idealny odbiór dźwięku z głośników w systemie surround trzeba było pokryć ściany specjalnymi panelami akustycznymi, dzięki którym dźwięk nabiera głębi.

Efekt liftingu wzmocniła stonowana, nowoczesna aranżacja wnętrza, w której ważną rolę odgrywa zharmonizowana kolorystyka foteli i ścian. Nowe stare kino jest dzięki temu przytulne chociaż nowoczesne.

Na zakup sprzętu i foteli kinowych Miejski Dom Kultury otrzymał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, który przydzielił dotacje:

  • w wysokości 45 tys. zł ( 90% wnioskowanej kwoty) w 2006 r. na zakup laserowych czytników dźwięku i procesora cyfrowego DTS,
  • w wysokości 30 tys. zł w 2009 r., po rozpoczęciu II etapu modernizacji, na zakup nowych foteli.

W 2010 roku, rozpoczynając III etap modernizacji kina, do Instytutu Sztuki Filmowej został złożony wniosek o dofinansowanie zakupu głośników kwotą 42 tys. zł. Polski Instytut Sztuki Filmowej pomógł zatem sfinansować sprzęt, ale reszta wykonanych prac i zakupionych materiałów została pokryta ze środków własnych MDK.

 

 

Zdjęcia kina przed remontem:

foto: Tomasz Szeremeta

Zdjęcia kina po remoncie:

foto: Tomasz Szeremeta

 

 

Kino PoZa Nova  to nowoczesny obiekt:


  • nagłośnienie  Digital Theatre Systems (DTS) Digital Surround
  • ekran 7x4 m Harkness Hall PerluxTM

 

Obiekt przystosowany jest do przyjęcia osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, dysponujemy windą, która prowadzi prosto na salę kinową.

Najbliższe seanse

Brak repertuaru

Rezerwacja telefoniczna

+48 75 77 52 415

 

CENY BILETÓW:

18,00 zł bilet normalny

15,00 zł bilet ulgowy ( emeryci, uczniowie )

Miejski Dom Kultury

 

 

 

Miejski Dom Kultury

ul. Parkowa 1

Nasze kino

 

Kino PoZa NoVa

Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu
ul. Parkowa 1
59-900 Zgorzelec

kino[@]zgorzelec.eu

 

 


Czy wiesz, że?

Wspiera nas

Kino kiedyś i dziś

Wspiera nas!